Šalys pagal alkoholio suvartojimą vienam gyventojui

2019 m. visame pasaulyje suvartojama 5,5 litro gryno alkoholio vienam 15 metų ir vyresniam asmeniui. Šis skaičius šiek tiek sumažėjo nuo 5,7 litro 2010 metais. Daugiausia suvartojama distiliuotų alkoholinių gėrimų, po to – alaus ir vyno. Regionai, kuriuose suvartojama daugiausiai, yra Europos regionas (9,2 litro) ir Amerikos regionas (7,5 litro).

Šalių sąrašas pagal alkoholio suvartojimą, išmatuotą litrais gryno alkoholio (etanolio), suvartojamo vienam gyventojui per metus.

Šalis201920161996
Rumunija17.012.610.88
Gruzija14.39.84.50
Čekija13.314.414.35
Latvija13.112.98.70
Vokietija12.213.411.67
Uganda12.29.50.46
Austrija12.011.611.90
Seišeliai12.013.8
Bulgarija11.912.79.52
Lietuva11.815.06.23
Airija11.713.011.90
Lenkija11.611.67.93
Laosas11.510.44.12
Liuksemburgas11.513.014.35
Moldova11.415.28.62
Estija11.311.68.07
Prancūzija11.312.613.74
Andora11.111.3
Slovėnija11.012.615.15
Baltarusija10.911.28.14
Ispanija10.910.011.09
Jungtinė Karalystė10.811.4
Kuko salos10.610.6
Vengrija10.611.412.85
Slovakija10.511.513.00
Portugalija10.412.313.57
Rusija10.411.78.08
Šveicarija10.411.511.27
Tanzanija10.49.40.60
Belgija10.312.110.94
Juodkalnija10.38.0
Australija10.110.69.55
Kamerūnas10.18.91.58
Kanada9.98.97.52
Naujoji Zelandija9.910.78.85
Burkina Fasas9.88.20.45
Jungtinės Valstijos9.69.88.90
Barbadosas9.59.68.37
Sent Liucija9.59.9
Danija9.410.412.15
Nyderlandai9.38.79.80
Švedija9.39.26.04
Vietnamas9.38.31.21
Suomija9.210.78.26
Pietų Afrika8.89.37.72
Ukraina8.78.62.31
Antigva ir Barbuda8.57.0
Kambodža8.56.70.34
Kroatija8.58.911.75
Malta8.58.16.91
Beninas8.33.01.39
Botsvana8.28.42.68
Pietų Korėja8.210.214.40
Kipras8.110.810.00
Grenada8.19.3
Islandija8.19.14.88
Argentina8.09.89.58
Italija8.07.59.62
Mongolija7.97.41.95
Serbija7.911.1
Tailandas7.88.38.64
Brazilija7.77.85.57
Mauricijus7.53.64.33
Peru7.56.34.00
Gabonas7.311.56.76
Sent Vincentas ir Grenadinai7.28.2
Graikija7.110.410.41
Pusiaujo Gvinėja6.911.3
Dominikos Respublika6.86.95.90
Norvegija6.87.54.97
Čilė6.79.37.06
Japonija6.78.07.85
Panama6.67.95.74
Surinamas6.65.14.68
Bosnija ir Hercegovina6.46.48.25
Kongas6.47.81.56
Žaliasis Kyšulys6.35.73.86
Sent Kitsas ir Nevis6.39.4
Angola6.26.41.58
Filipinai6.26.66.77
Dominika6.18.2
Trinidadas ir Tobagas6.18.43.69
Kuba6.06.13.53
Namibija5.99.8
Belizas5.76.75.85
Kinija5.77.25.39
Meksika5.76.55.04
Paragvajus5.67.29.71
Urugvajus5.510.88.17
Gajana5.36.314.03
Albanija5.17.52.59
Armėnija5.05.50.84
Kirgizija5.06.22.20
Kolumbija4.95.86.41
Indija4.95.70.99
Makedonija4.68.14.86
Gana4.52.70.41
Kazachstanas4.57.77.71
Lesotas4.55.01.12
Bahamos4.44.4
Malis4.31.3
Šiaurės Korėja4.33.92.56
Nikaragva4.25.22.34
Nigerija4.213.40.66
Bolivija4.14.83.35
Burundis4.17.51.17
Bisau Gvinėja4.14.81.59
Zambija3.94.80.63
Čadas3.71.50.23
Jamaika3.64.23.90
Liberija3.65.85.68
Zimbabvė3.64.82.78
Kosta Rika3.54.85.72
Haitis3.55.86.55
Etiopija3.42.81.02
Fidžis3.43.01.82
Ekvadoras3.34.41.66
Salvadoras3.33.72.54
Hondūras3.24.02.41
Malavis3.23.70.42
Izraelis3.03.81.75
Venesuela3.05.69.41
Kenija2.93.41.66
Nauru2.96.0
Turkmėnistanas2.95.41.17
Dramblio kaulo krantas2.88.41.43
Šri Lanka2.84.30.21
Uzbekistanas2.62.71.55
Samoa2.42.5
Jungtiniai Arabų Emyratai2.43.83.06
Kongo DR2.12.60.21
Mikronezija2.12.5
Mianmaras2.14.80.21
Azerbaidžanas2.00.84.16
Centrine Afrikos Respublika2.03.30.70
Mozambikas2.02.40.45
Tunisas2.01.90.89
Ruanda1.99.00.71
Singapūras1.92.52.10
Vanuatu1.91.00.96
Turkija1.82.01.35
Papua Naujoji Gvinėja1.71.21.02
Bahreinas1.61.9
Gvatemala1.62.41.99
Saliamono salos1.61.40.56
Libanas1.51.55.43
Maldyvai1.42.72.08
Nepalas1.42.0
Eritrėja1.21.30.95
Tuvalu1.21.7
Gambija1.13.80.16
Kataras1.12.0
Madagaskaras1.01.91.25
Omanas0.90.8
Tadžikistanas0.93.31.78
Kiribatis0.80.4
Malaizija0.80.90.87
Iranas0.71.0
Alžyras0.60.90.27
Gvinėja0.51.30.17
Marokas0.50.60.58
Brunėjus0.40.40.75
Džibutis0.40.50.47
Rytų Timoras0.42.1
Senegalas0.40.70.41
Tonga0.41.5
Komorai0.30.9
Jordanas0.30.7
Siera Leonė0.35.7
Butanas0.20.6
Irakas0.20.40.61
Sirija0.20.30.21
Afganistanas0.10.2
Bangladešas0.10.0
Egiptas0.10.40.53
Indonezija0.10.80.13
Kuveitas0.10.0
Libija0.10.0
Mauritanija0.10.0
Nigeris0.10.5
Pakistanas0.10.3
Saudo Arabija0.10.2
Somalis0.10.0
Sudanas0.10.50.26
Jemenas0.10.10.15

Šaltinis: Wikipedia

Mūsų partneriai: