Didžiausios alkoholinių gėrimų pramonės ir prekybos įmonės Lietuvoje

Didžiausi alkoholinių gėrimų pramonės ir prekybos įmonės Lietuvoje pagal metines apyvartas. Pagal 2022 metų duomenis didžiausios įmonės yra MV GROUP Distribution LT, AMBER DISTRIBUTION LITHUANIA, Gelsva, ŠVYTURYS-UTENOS ALUS, Coca-Cola HBC Lietuva, MV GROUP Production, Kalnapilio-Tauro grupė, Volfas Engelman, Sakalas, Boslita ir Ko, Pernod Ricard Lietuva. Metinės pardavimo pajamos svyruoja nuo 30,9 mln. iki 212,1 mln. Eur.

MV GROUP Distribution LT - „MV GROUP Distribution“ – didmeninės prekybos lyderė Baltijos šalyse, atstovaujanti daugiau nei 300 skirtingų prekių ženklų.

MV GROUP Distribution LT rekvizitai:

Centrinė būstinė: Aukštaičių g. 7, LT-11341 Vilnius.

Įmonėje dirba 276 darbuotojai (2024 metais).

Vidutinis atlyginimas (bruto): 2,642 Eur.

Pardavimo pajamos: 212,136,140 Eur.

Pelnas: 6,736,458 Eur.


Daugiau info: http://www.mvgroup.eu


AMBER DISTRIBUTION LITHUANIA - Amber Distribution Lithuania, UAB įkurta 1992 metais. Bendrovė yra tarptautinės alkoholio gamybos ir prekybos grupės Amber Beverage Group dalis. Pagrindinis įmonės biuras yra Vilniuje. Bendrovė Lietuvoje turi 4 filialus – Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Šiauliuose. Šiuo metu bendrovėje dirba daugiau nei 300 darbuotojų.

AMBER DISTRIBUTION LITHUANIA rekvizitai:

Centrinė būstinė: Metalo g. 2B, LT-02190 Vilnius.

Įmonėje dirba 306 darbuotojai (2024 metais).

Vidutinis atlyginimas (bruto): 2,227 Eur.

Pardavimo pajamos: 123,861,000 Eur.

Pelnas: 5,129,000 Eur.


Daugiau info: http://www.amberdistribution.lt


Gelsva - UAB GELSVA įsikūrė 1991 m. Vilniuje ir pradėjo savo veiklą importo bei didmeninės prekybos srityse. Per 28-erius metus įmonė stabiliai augdama įsitvirtino Lietuvos ir aplinkinių šalių rinkose kaip mažmeninės prekybos operatorius, vandens ir gėrimų gamintojas, bei importuotojas.

Gelsva rekvizitai:

Centrinė būstinė: Liepkalnio g. 97B, LT-02121 Vilnius.

Įmonėje dirba 599 darbuotojai (2024 metais).

Vidutinis atlyginimas (bruto): 1,663 Eur.

Pardavimo pajamos: 102,424,354 Eur.

Pelnas: 765,041 Eur.


Daugiau info: http://www.vynoteka.lt


ŠVYTURYS-UTENOS ALUS - Adresas korespondencijai - Pakalnės g. 9, Vilnius.1784 metais garbingos vokiečių pirklių šeimos atstovas Johanas Vilhelmas Rainkė (Johann Wilhelm Reincke) Frydricho priemestyje įsteigė pirmąją pramoninę alaus daryklą Klaipėdoje. Rainkės giminės herbe puikavosi jūrinis erelis – narsios jūreivystės simbolis. Šis simbolis papuošė ir naujos alaus daryklos emblemą bei liko "Švyturio" herbe iki šių dienų. Puikiu skoniu ir kokybe su pirmuoju klaipėdietišku alumi varžytis galėjo tik kitas iškilus Mėmelio aludaris Teodoras Proisas (Theodor Preuss). Kartą abu vyrai susėdo prie alaus bokalo ir nusprendė, kad nėra reikalo konkuruoti ir kad galima dirbti kartu. Dvi bendrovės susijungė ir naujoji Jungtinė akcijinė alaus darykla tapo neprilygstamu lyderiu Pamario krašte.Pirmąjį aukso medalį Klaipėdos jungtinis akcijinis bravoras iškovojo dar 1883 metais Klaipėdos amatų ir žvejybos parodoje, o 1925 metais jis buvo apdovanotas ir Klaipėdos krašto pramonės, amatų ir žemės ūkio parodoje. Tarpukariu, vadovaujant ilgamečiam alaus daryklos direktoriui ir Olandijos konsului Klaipėdoje Viljamui Falkui (Wiliam Falck) darykla išsiplėtė, buvo pastatytas modernus Mielių fabrikas. Klaipėdos akcijinį alaus bravorą visoje Lietuvoje garsino lengvas "Caramel" alus, o taip pat bavariško, "Bock", porterio alaus rūšys.Po karo atstatytoje "Švyturio" darykloje alus pradėtas virti 1946 metais. Iš pradžių jis buvo pilstomas tik į statines ir vežamas į Klaipėdos krašto barus. 1950 metais įmonėje buvo įrengta pilstymo į butelius linija, kuri, augant Klaipėdos alaus paklausai, buvo nuolatos keičiama galingesne. 1965 metais "Švyturio" specialistai, vadovaujami vyr. inžinieriaus G. Abramčiko, sukūrė "Baltijos" alaus receptą. Šis alus tapo "Švyturio" gaminamo alaus grupės flagmanu. 1973 metais "Švyturys" vienas pirmųjų Lietuvoje pradėjo gaminti pasterizuotą alų.Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, "Švyturys" buvo reorganizuotas į akcinę bendrovę. Nuo 1995 metų pertvarkius įmonę sukurtos alaus rūšys, tapusios Klaipėdos alaus daryklos sėkmės pagrindu, kurio pagrindinis ramstis – aludarės Džuljetos Armonienės sukurtas šviesusis premium lager klasės alus "Ekstra". Gyvas "Švyturio Ekstra" alus pradėtas pilstyti į 30 ir 50 litrų statinaites (KEG) ir tapo populiariausiu Lietuvos baruose ir restoranuose pilstomu alumi. 1996 metais buvo pastatyta tuo metu alaus pramonėje pati moderniausia filtravimo sistema.1999 metų pavasarį įmonės kontrolinį akcijų paketą įsigijo Danijos bendrovė "Carlsberg A/S", viena didžiausių alaus gamybos kompanijų pasaulyje. Atsižvelgdamas į Lietuvos įmonės pasiekimus, Danijos investuotojas nepakeitė "Švyturio" veiklos ir gaminamo alaus. "Carlsberg" pasidalino savo ilgamete patirtimi, atnaujino įmonę, padidino gamybos pajėgumus, pakėlė darbuotojų kvalifikaciją. 2001 metų gruodį geriausią reputaciją turinčios "Švyturio" ir "Utenos alaus" daryklos susijungė į AB "Švyturys-Utenos alus", 2003 metų vasarį reorganizuotą į UAB "Švyturys-Utenos alus".

ŠVYTURYS-UTENOS ALUS rekvizitai:

Centrinė būstinė: Pramonės g. 12, LT-28216 Utena.

Įmonėje dirba 373 darbuotojai (2024 metais).

Vidutinis atlyginimas (bruto): 2,919 Eur.

Pardavimo pajamos: 100,314,739 Eur.

Pelnas: 3,118,696 Eur.


Daugiau info: http://www.svyturys.lt


MV GROUP Production - „MV GROUP Production" - viena didžiausių alkoholinių gėrimų gamintojų Baltijos šalyse, kuriai priklauso „Stumbro“, „Alitos“ , „Anykščių vyno“ ir "Gubernijos" gamyklos.

MV GROUP Production rekvizitai:

Centrinė būstinė: Aukštaičių g. 7, LT-11341 Vilnius.

Įmonėje dirba 488 darbuotojai (2024 metais).

Vidutinis atlyginimas (bruto): 1,964 Eur.

Pardavimo pajamos: 83,461,741 Eur.

Pelnas: 4,180,788 Eur.


Daugiau info: http://www.mvgroup.eu/


Kalnapilio-Tauro grupė - "Kalnapilio" alaus darykla gali pasigirti daugiau nei šimto metų aludarystės patirtimi. Tačiau net ir turėdama gilią istoriją ir tradicijas, ši alaus darykla sugeba išlikti viena moderniausių ir atviriausių naujovėms alaus daryklų Baltijos šalyse."Kalnapilio" alaus darykla pirmoji perorientavo Lietuvos vartotojų skonį lengvo, šviesaus, aukštos kokybės alaus link ir pradėjo šalyje puoselėti naujovišką alaus gėrimo kultūrą. "Kalnapilis" pirmasis išpilstė alų į naujo tipo butelius, pirmasis pristatė alų buteliuose su atsukamais kamšteliais, pirmasis iš Lietuvos alaus gamintojų pasiūlė vartotojams alų 0,33 l buteliukuose, pirmasis pagamino itin lengvo skonio ledinį (Ice) alų, taip pat pirmasis rinkai pateikė Lietuvoje pagamintą alų skardinėse.1995 m. prasidėjęs visapusis įmonės vystymas lėmė, jog 2001 m. "Kalnapilis" pirmasis iš Lietuvos alaus gamintojų įdiegė tarptautinę kokybės valdymo sistemą pagal ISO 9001:2000 standartą.Investuodamas į pažangiausias technologijas, darbuotojų profesionalumą, išlaikydamas tvirtą prekinį ženklą bei garantuodamas aukščiausią alaus kokybę ir unikalias skonio savybes, "Kalnapilis" užsitikrina pelningos, stabilios, modernios alaus daryklos pozicijas."Kalnapilio" tikslas – išlaikyti atviriausios naujovėms alaus daryklos vardą Lietuvos rinkoje ir gaminti aukščiausios kokybės alų moderniems, išlavinto skonio alaus mėgėjams. Tvirtas pagrindas tam – ilgametės alaus kokybės tradicijos ir naujausių technologijų taikymas, dėmesys vartotojų ir užsakovų poreikiams, atvirumas inovacijoms ir jaunatviškumas, dėmesys bendruomenei ir puoselėjamai alaus gėrimo kultūrai.2001 m. jungimosi procesą pradėjusios "Kalnapilio" ir "Vilniaus Tauro" alaus daryklos sėkmingai įsiliejo į "Danish Brewery Group" šeimą. "Danish Brewery Group" yra dinamiška ir nuolatos auganti tarptautinė kompanija, kurios alaus daryklose Skandinavijoje ir kitur Europoje gaminama daugiau nei 50 prekinių ženklų alaus, eksportuojamo į visų kontinentų šalis.2004 m. buvo atnaujinta "Kalnapilio" alaus šeima. Kai kuriuos senuosius produktus pakeitė naujai sukurtos alaus rūšys. Visi produktai pasipuošė naujomis etiketėmis. Tiek alaus šeimos, tiek pakuotės atnaujinimas buvo paremtas vartotojų tyrimais. "Kalnapilio" alaus darykla siūlo įvairiausią asortimentą alaus mėgėjams, o unikalus "Kalnapilio" alaus skonis jau ne pirmus metus garsina ir šlovina Panevėžio aludarius ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Didžiausias "Kalnapilio" laimėjimas – net 2 aukso apdovanojimai pasaulio alaus olimpiada tituluojamame "World Beer Cup" (Pasaulio alaus taurės) čempionate. Iki šiol tokio aukšto įvertinimo nėra gavusi nė viena Lietuvos alaus darykla.

Kalnapilio-Tauro grupė rekvizitai:

Centrinė būstinė: Taikos al. 1, LT-35147 Panevėžys.

Įmonėje dirba 301 darbuotojai (2024 metais).

Vidutinis atlyginimas (bruto): 2,352 Eur.

Pardavimo pajamos: 81,444,606 Eur.

Pelnas: -725,807 Eur.


Daugiau info: http://www.kalnapilis.lt


Volfas Engelman - Lietuvos alaus darykla gyvuoja nuo XIX a. vidurio. Įmonė specializuojasi alaus, sidro, mineralizuoto ir vitaminizuoto vandens bei silpnų alkoholinių kokteilių gamyboje.

Volfas Engelman rekvizitai:

Centrinė būstinė: Kaunakiemio g. 2-1, LT-44354 Kaunas.

Įmonėje dirba 288 darbuotojai (2024 metais).

Vidutinis atlyginimas (bruto): 2,494 Eur.

Pardavimo pajamos: 80,610,619 Eur.

Pelnas: 2,305,916 Eur.


Daugiau info: http://www.volfasengelman.lt


Sakalas - Įmonė UAB „Sakalas“ įkurta 1991 m. Savo veiklą pradėjo kaip geriamo vandens pilstymo įmonė. 2012 m. UAB „Sakalas“ perėmė UAB „Gelsva“ distribucinio padalinio funkcijas ir pradėjo savo veiklą importo bei didmeninės prekybos srityse, ir toliau sparčiai plečia savo verslą, būdama viena didžiausių pasaulinės svarbos prekinių ženklų platintojų Lietuvoje.

Sakalas rekvizitai:

Centrinė būstinė: Pylimo g. 58, LT-01307 Vilnius.

Įmonėje dirba 188 darbuotojai (2024 metais).

Vidutinis atlyginimas (bruto): 2,043 Eur.

Pardavimo pajamos: 40,293,369 Eur.

Pelnas: 860,240 Eur.


Daugiau info: http://www.sakalas.eu


Boslita ir Ko - Vynas, vermutas, šampanas - gamyba. BOSCA ANNIVERSARY - putojantis gėrimas.

Boslita ir Ko rekvizitai:

Centrinė būstinė: Europos pr. 40, LT-46368 Kaunas.

Įmonėje dirba 89 darbuotojai (2024 metais).

Vidutinis atlyginimas (bruto): 2,989 Eur.

Pardavimo pajamos: 37,993,356 Eur.

Pelnas: 3,186,367 Eur.


Daugiau info: http://www.boslita.lt


Pernod Ricard Lietuva - Pernod Ricard, pernot rikard. Alkoholiniai gėrimai - didmeninė prekyba. „Pernod Ricard” įmonių grupė valdo įvairius aukščiausios (premium) klasės vyno ir stipriųjų alkoholinių gėrimų prekių ženklus. ABSOLUT VODKA Ballantine‘s Chivas Regal Malibu Ricard Beefeater Havana Club Jameson The Glenlivet Kahlúa Martell Mumm Perrier-Jouët Jacob’s Creek Brancott Estate Royal Salute Campo Viejo Graffigna Ararat Becherovka De Kuyper Santa Helena Olmeca Aberlour Long John Don Pedro

Pernod Ricard Lietuva rekvizitai:

Centrinė būstinė: Spaudos g. 8-1, Vilnius.

Įmonėje dirba 32 darbuotojai (2024 metais).

Vidutinis atlyginimas (bruto): 4,369 Eur.

Pardavimo pajamos: 30,923,145 Eur.

Pelnas: -89,629 Eur.


Daugiau info: http://www.pernod-ricard.com


Infocloud.lt puslapyje rasite visas didžiausias pramonės, paslaugų ar prekybos įmones Lietuvoje pagal kategorijas. Jus taip pat gali sudominti susiję straipsniai apačioje:

Mūsų partneriai: