Kompanija Alphabet

Alphabet Inc. teikia internetinės reklamos paslaugas JAV, Europoje, Artimuosiuose Rytuose, Afrikoje, Azijos ir Ramiojo vandenyno šalyse, Kanadoje ir Lotynų Amerikoje. Įmonė siūlo įvairias prekės ženklo reklamos paslaugas.

Jos veikia per „Google“ paslaugų, „Google Cloud“ ir kitų statymų segmentus. „Google“ paslaugų segmente teikiami produktai ir paslaugos, pvz., skelbimai, „Android“, „Chrome“, „Google“ žemėlapiai, „Google Play“, paieška ir „YouTube“; prenumeratos produktai;

Alphabet taip pat gamina ir fizinius produktus kaip „Fitbit“ nešiojamieji įrenginiai, „Google Nest“ namų produktai, „Pixel“ telefonai ir kiti įrenginiai.

„Google Cloud“ segmentas siūlo infrastruktūrą, platformą ir kitas paslaugas; „Google Workspace“, kurioje yra debesies pagrindu veikiančių bendradarbiavimo įrankių įmonėms, pvz., „Gmail“, Dokumentai, Diskas, Kalendorius ir „Meet“; 

Kitų statymų segmentas parduoda sveikatos technologijų ir interneto paslaugas, taip pat licencijavimo ir tyrimų bei plėtros paslaugas.

Įmonė buvo įkurta 1998 m., jos būstinė yra Mountain View mieste, Kalifornijoje.

Įmonės akcijomis prekiauja NASDAQ: GOOGL

 

Įdomūs faktai apie Alphabet kompaniją

– Alphabet Inc. yra Amerikos įmonių grupė, kuri buvo įkurta 2015 m. ir yra viena iš didžiausių technologijų bendrovių pasaulyje.

– Įmonė yra žinoma dėl savo įvairių verslo šakų, įskaitant „Google“, „YouTube“, „Waymo“, „Verily“, „Calico“ ir kitas.

– Alphabet įkūrė „Google“ įkūrėjai Larry Page ir Sergey Brin, kurie norėjo išlaikyti „Google“ kaip pagrindinį interneto paieškos variklį ir įkurti naujas inovacijomis paremtas įmones.

– Įmonės pavadinimas „Alphabet“ buvo pasirinktas norint pabrėžti idėją, kad jie yra daugiau nei tik Google paieška, o yra didelis koncernas, turintis įvairias verslo veiklas.

– „Google“ yra pagrindinis „Alphabet“ verslas, žinomas kaip paieškos variklis, tačiau įmonė taip pat plėtoja ir kitas technologijas, įskaitant dirbtinį intelektą, automobilių technologijas ir biomedicinos inžineriją.

– „YouTube“, kurį įsigijo „Google“ 2006 m., tapo vienu iš didžiausių interneto vaizdo turinio platintojų pasaulyje.

– „Waymo“, „Alphabet“ automobilių technologijų skyrius, plėtoja autonominių automobilių technologijas, siekdamas revoliucionizuoti transporto pramonę.

– Alphabet taip pat turi verslą biotechnologijų srityje. „Verily“ yra įmonė, kurios tikslas yra kurti naujoves sveikatos priežiūros srityje, naudojant naujausias technologijas ir duomenų analizę.

– Be to, „Calico“ yra biotechnologijų bendrovė, skirta ilgaamžiškumo tyrimams ir gyvenimo kokybės gerinimui.

– „Alphabet“ yra viena iš didžiausių ir įtakingiausių technologijų bendrovių pasaulyje, o jos verslo veikla daro didelę įtaką interneto ir technologijų vystymuisi.