Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai – Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai yra 2009 m. įkurtas istorinės rezidencijos pobūdžio muziejus. Jis veikia atkurtuose Vilniaus Žemutinės pilies Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmuose, kurių pirmoji dalis lankytojams vartus atvėrė 2013 m. liepos 6 d. Muziejus kaupia, saugo, tiria ir įvairiomis priemonėmis pristato Lietuvos valstybės bei jos valdovų istorijos ir kultūros paveldą, gausius ir unikalius archeologijos rinkinius bei taikomosios ir vaizduojamosios dailės kolekcijas nuo gotikos iki baroko, vertingą lituanistinę medžiagą, vykdo aktyvią edukacinę ir kultūrinę veiklą, skleidžia kultūrinio turizmo informaciją, sudaro sąlygas valstybės reprezentaciniams renginiams. Dinamiškas ir modernus muziejus siekia ugdyti pilietinę visuomenę bei stiprinti istorinę savimonę, puoselėti tautines vertybes bei palaikyti viso pasaulio lietuvių bendrystę, aktualinti kultūros ir meno paveldo pažinimą, pristatyti tradicinius istorinius ir kultūrinius Europos valstybių ir tautų ryšius. 2013 m. statistikos duomenimis, muziejus yra vienas populiariausių ir lankomiausių Lietuvoje.

Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų vietoje gyventa jau IV–VIII a. Medinė įtvirtinta gyvenvietė XIII–XIV a. virto galinga ankstyvojo mūro pilimi. XV–XVI a. sandūroje prasidėjo viduramžiškos gotikinės pilies rekonstrukcija, XVI a. pavertusi ją ištaiginga renesansine naujųjų laikų rezidencija. XVII a. pradžioje rūmai rekonstruoti ankstyvojo baroko stiliumi. Vilniaus rūmuose tuo metu gyveno Lietuvos ir Lenkijos valdovai, sukaupę čia garsius meno ir kitus rinkinius bei skleidę naujas kultūrines idėjas visam kraštui, čia sprendėsi ne tik Lietuvos, bet ir viso Vidurio, Rytų ir Šiaurės Europos regiono likimas. XVII a. vidurio karo su Maskva metu nusiaubti ir apgriauti rūmai nebebuvo suremontuoti ir nebetarnavo valdovų rezidencijai. XVIII–XIX a. sandūroje carinės Rusijos administracijos iniciatyva rūmai nugriauti (išskyrus rytų korpuso dalį). Valdovų rūmų atkūrimo idėja gimė kartu su Lietuvos išsilaisvinimo sąjūdžiu XX a. pabaigoje. Nuo 1987 m. prasidėjo nuoseklūs kompleksiniai tyrimai, kurie tapo rūmų atkūrimo pagrindu. 2000 ir 2001 m. Lietuvos Respublikos Seimas ir Vyriausybė priėmė sprendimus dėl rūmų atkūrimo. Atkūrimo darbai pradėti 2002 m., o juos užbaigti buvo planuojama iki 2009 m. – Lietuvos tūkstantmečio jubiliejaus. Pirmoji rūmų dalis atiduota naudojimui 2013 m. Antrąją dalį užbaigti planuojama per maždaug 5 metus. Valdovų rūmų, kaip Lietuvos valstybingumo ilgaamžės tradicijos simbolio bei išskirtinio valstybės istorijos ir kultūros paminklo, atkūrimas yra vienas svarbiausių Lietuvos tūkstantmečio programos projektų.

 

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai kontaktai

Įmonės kodas: 302297628

Centrinė būstinė: Katedros a. 4, LT-01143 Vilnius

Tinklapis: http://www.valdovurumai.lt


Įmonėje dirba 172 darbuotojai.

Vidutinis atlyginimas (bruto): 2,081 Eur.

Pardavimo pajamos: 0 Eur.

Pelnas: 0 Eur.

 

Raktažodžiai:

ekskursijos ir edukacija, apžvalginės ekskursijos, teminės ekskursijos, edukaciniai užsiėmimai, edukaciniai renginiai, parodos, renginiai, ciklai, erdvių ir turto nuoma, biblioteka, muziejaus leidiniai, virtualus muziejus, savaitės eksponatai, virtualios parodos, stendinės parodos, virtualios ekskursijos ir edukacijos, virtualūs renginiai, muziejus


Essager Aux Bluetooth adapteris automobiliui

Kaina tik €9,99

Klausykis muzikos automobilyje tiesiai iš savo telefono per Bluetooth! Lengvai prijungiamas bet kuriame automobilyje su AUX jungtimi.

Ieškai pigių skrydžių bilietų iš Vilniaus?

Ieškai pigių skrydžių bilietų iš Vilniaus?