Šalys pagal gamtinių dujų rezervus

Remiantis EIA duomenimis, 2021 m. pradžioje patvirtintose dujų atsargose dominavo trys šalys: Iranas, Rusija ir Kataras.

Dėl nuolatinių pranešimų apie skalūnų dujų išgaunamas atsargas, taip pat gręžinių Centrinėje Azijoje, Pietų Amerikoje ir Afrikoje, giliavandenių gręžinių, sąmatos dažnai atnaujinamos, dažniausiai didėja. Nuo 2000 m. kai kuriose šalyse, ypač JAV ir Kanadoje, dėl skalūnų dujų plėtros smarkiai padidėjo įrodytos dujų atsargos, tačiau daugumoje šalių skalūnų dujų telkiniai dar turi būti įtraukti į atsargų skaičiavimus.

Nr.ŠalisJAV EIA (2021)OPEC (2018)BP (2020)Gamyba km3 per metus (2021)Gamybos metai rezerve
1Rusija47,80050,61737,400701.5568.1
2Iranas34,00033,81032,100248.3140
3Kataras23,90023,86124,700169.0141
4Jungtinės Valstijos 17,7109,06712,600977.4418.1
5Turkmėnistanas10,0009,83813,60087.02100
6Saudo Arabija 9,4309,5146,000115.681.6
7Kinija6,6502,9348,400212.031.4
8Jungtiniai Arabų Emyratai 6,0908,2105,90063.7795.5
9Venesuela6,0005,7076,30015.9400
10Nigerija5,7505,9135,50044.40130
11Alžyras4,5004,5042,300102.144.1
12Irakas3,7403,7443,50010.7350
13Australija3,2303,1732,400147.122
14Mozambikas3,0005.35600
15Kazachstanas2,4001,8982,30020.0120
16Kanada2,1002,0592,400182.212
17Azerbaidžanas2,0001,2272,50031.3860
18Uzbekistanas1,8001,56480049.7036
19Egiptas1,8002,2212,10069.4326
20Kuveitas1,8001,7841,70021.385
21Norvegija1,6002,3141,400115.114
22Libija1,5001,5051,40014.6100
23Indija1,4001,2891,30032.343
24Malaizija1,2002,90990070.9917
25Ukraina1,1003041,10018.958
26Indonezija1,0002,8661,30058.9620

Šaltinis: Wikipedia

KEELEAD L09 Pro telefono stabilizatorius

Kaina: €39

Profesionalus telefono stabilizatorius, laikiklis ir trikojis su nuotoliniu valdymu ir LED apšvietimu.

Mūsų partneriai: