OPEC šalys

OPEC (The Organization of the Petroleum Exporting Countries) – tarptautinė organizacija, jungianti naftą eksportuojančias valstybes. Organizacija siekia daryti įtaką pasaulinei naftos rinkai ir maksimaliai padidinti pelną. Ją 1960 m. rugsėjo 14 d. Bagdade įkūrė pirmieji penki nariai (Iranas, Irakas, Kuveitas, Saudo Arabija ir Venesuela). Organizacija, kurią šiuo metu sudaro 12 šalių narių, sudarė apie 30 procentų pasaulinės naftos gavybos. 2022 m. ataskaitoje išsamiau nurodoma, kad OPEC šalys narės buvo atsakingos už maždaug 38 procentus. Be to, apskaičiuota, kad 79,5 proc. įrodytų pasaulio naftos atsargų yra OPEC šalyse, o vien Artimieji Rytai sudaro 67,2 proc. visų OPEC atsargų.

OPEC narėmis yra daugelis Persijos įlankos šalių, taip pat Nigerija, Libija, Alžyras, Kongo Respublika ir Venesuela.

OPEC šalys:

ŠalisNarystėNaftos gavyba bbl per dieną (2023)Įrodyti rezervai bbl (2022)
Alžyrasnuo 19691,183,09612,200,000,000
Kongo Respublikanuo 2018261,9861,810,000,000
Pusiaujo Gvinėjanuo 201788,1261,100,000,000
Gabonas1975–1995, nuo 2016204,2732,000,000,000
Iranasnuo 19603,623,455208,600,000,000
Irakasnuo 19604,341,410145,020,000,000
Kuveitasnuo 19602,709,958101,500,000,000
Libijanuo 19621,225,43048,360,000,000
Nigerijanuo 19711,441,67436,970,000,000
Saudo Arabijanuo 19609,733,479267,190,000,000
Jungtiniai Arabų Emyratainuo 19673,393,506113,000,000,000
Venesuelanuo 1960750,506303,220,000,000

KEELEAD L09 Pro telefono stabilizatorius

Kaina: €39

Profesionalus telefono stabilizatorius, laikiklis ir trikojis su nuotoliniu valdymu ir LED apšvietimu.

Mūsų partneriai: