Kompanija Berkshire Hathaway

Berkshire Hathaway Inc. per savo dukterines įmones užsiima draudimo, krovinių vežimo geležinkeliais ir komunalinių paslaugų verslu visame pasaulyje. Jis teikia turto, nelaimingų atsitikimų, gyvybės, nelaimingų atsitikimų ir sveikatos draudimą bei perdraudimą; ir valdo geležinkelių sistemas Šiaurės Amerikoje.

Bendrovė taip pat gamina, perduoda, kaupia ir paskirsto elektros energiją iš gamtinių dujų, anglies, vėjo, saulės, hidroelektrinių, branduolinių ir geoterminių šaltinių; eksploatuoja gamtinių dujų skirstymo ir saugojimo įrenginius, tarpvalstybinius vamzdynus, suskystintų gamtinių dujų įrenginius, kompresorių ir skaitiklių stotis; ir turi akcijų anglies kasybos turto.

Be to, įmonė gamina šokoladinius saldainius ir kitus konditerijos gaminius; specialios cheminės medžiagos, metalo pjovimo įrankiai ir komponentai, skirti aviacijos ir energijos gamybos reikmėms; grindų gaminiai; izoliacija, stogo danga ir inžineriniai gaminiai; statybiniai ir inžineriniai komponentai; dažai ir dangos; ir plytų bei mūro gaminių, taip pat siūlo gaminamų ir vietoje statomų namų statybą bei susijusias paskolų ir finansines paslaugas.

Be to, ji tiekia pramogines transporto priemones, drabužių gaminius, papuošalus ir pritaikytus paveikslų įrėminimo gaminius, taip pat šarmines baterijas; liejiniai, kaltiniai dirbiniai, tvirtinimo detalės/tvirtinimo sistemos ir aerostruktūros; ir besiūliai vamzdžiai, jungiamosios detalės, gręžinių korpusai ir vamzdeliai bei malūnų formos.

Be to, įmonė platina televizorius ir informaciją; franšizės ir paslaugos greito aptarnavimo restoranams; platina elektroninius komponentus; ir siūlo logistikos paslaugas, bakalėjos ir maitinimo paslaugų platinimo paslaugas bei profesionalius aviacijos mokymus ir bendros orlaivių nuosavybės programas. Ji taip pat prekiauja automobiliais; baldai, patalynė ir aksesuarai; buitinė technika, elektronika ir kompiuteriai; Juvelyriniai dirbiniai, laikrodžiai, krištolas, porcelianiniai gaminiai, indai, stalo įrankiai, dovanos ir kolekcionuojami daiktai; virtuvės reikmenys; ir motociklų apranga bei įranga.

Įmonė buvo įkurta 1998 m., jos būstinė yra Omahoje, Nebraskoje.

 

Įdomūs faktai apie Berkshire Hathaway kompaniją

  • Berkshire Hathaway yra viena iš didžiausių investicinių įmonių pasaulyje, įsikūrusi Omaha, Nebraskoje. Tai taip pat yra viena iš labiausiai vertinamų ir finansiškai įtakingų bendrovių.

  • Įmonę įkūrė Warrenas Buffettas ir Charliemas Mungeris, kurie pirmaisiais metais paskyrė savo dėmesį investicijoms į verslus, kuriuos jie laikė potencialiais vertingais.

  • Berkshire Hathaway tapo viena iš didžiausių ir pelningiausių įmonių pasaulyje dėl savo sėkmingo investavimo į įvairius verslus ir akcijas.

  • Įmonė yra žinoma dėl savo ilgalaikio investicijų požiūrio ir principo pirkti ir laikyti, o ne aktyviai prekiauti akcijomis.

  • Berkshire Hathaway turi įvairių verslo veiklų, įskaitant draudimo bendrovę „GEICO“, buitinių prekių ir maisto gamintojus, energijos įmones, žiniasklaidos įmones ir transporto įmones.

  • Įmonė taip pat yra vienas iš didžiausių akcininkų daugelyje pasaulio įmonių, įskaitant „Apple“, „Coca-Cola“, „American Express“ ir kt.

  • Warrenas Buffettas, Berkshire Hathaway pirmininkas ir vyriausiasis vykdomasis direktorius, yra laikomas vienu iš sėkmingiausių investuotojų pasaulyje ir yra garsus savo išmintimi finansų rinkose.

  • Įmonė taip pat yra žinoma dėl savo konglomerato modelio, kuris leidžia jai turėti įvairių verslo šakų ir diversifikuoti savo riziką.

  • Berkshire Hathaway yra puikus pavyzdys sėkmingo ilgalaikio investavimo ir verslo valdymo, kuris patraukia daug dėmesio finansų pasaulyje.

 

Didžiausios draudimo įmonės Lietuvoje

Didžiausi Lietuvos bankai

Didžiausios geležinkelių transporto įmonės Lietuvoje

Didžiausios komunalinių paslaugų įmonės Lietuvoje