Pažintiniai ir pėsčiųjų takai Vilniaus apskrityje

Saides pazintinis takas 1
Saidės pažintinis takas

Saidės pažintinis takas

Saidės pažintinis takas kairiąjame Neries krante įrengtas palei Seidės upelį. Keliaujant taku užlipsite ant piliakalnio ir nueisite iki santakos, netoli kurios pūpso Seidės akmuo.

Kilometro ilgio pažintinio tako dalis, vedanti pro piliakalnį yra žiedinė, kita, einanti iki Neries – ne.

Sapieginės pažintinis takas
Sapieginės pažintinis poilsinis takas

Sapieginės pažintinis takas

Tai 5 kilometrų ilgio pažintinis takas vingiuoja per kalvas ir raguvas, ne be reikalo čia augantys miškai pavadinti Šveicarijos miškais. Be gražios gamtos čia dar galima pamatyti buvusius gynybinius įtvirtinimus, kuriuose dabar žiemoja šikšnosparniai, o pro medžių tarpus retkarčiais pasimato Vilniaus mūrai.

Pučkorių pažintinis takas
Pučkorių pažintinis takas

Pučkorių pažintinis takas

Tai vienas gražiausių ir įdomiausių pažintinių takų Vilniuje. Per dviejų draustinių teritorijas einantis Pūčkorių pažintinis istorinis takas pirmiausiai traukia lankytojus Pūčkorių atodangos regyklomis. Čia patogu pradėti pasivaikščiojimą taku, tuo pačiu pasižvalgyti po Vilnelės slėnį nuo įrengtų terasų ir regyklų. Besileidžiant taku žemyn galima aplankyti išlikusius gynybinius įtvirtinimus, o perėjus Vilnelę pradėti eiti žiediniu maršrutu. Pakeliui laukia tokios vietos kaip Pūčkorių palivarkas, Pūčkorių patrankų liejykla, Pūčkorių piliakalnis, Saulės laikrodis ir daygybę pramogų ir paslaugų siūlantis Belmonto pramogų parkas, įsikūręs Belmonto malūno vietoje prie užtvankos. Be šių objektų bus ir daug gamtos. Einant šiuo taku Pūčkorių atodangą galima apžiūrėti tiek iš apačios, tiek nuo jos viršaus.

Rokantiskiu zygtakis
Strielčiukų žygtakis

Strielčiukų žygtakis

Prie Rokantiškių piliavietės įrengtas Strielčiukų žygtakis. Nuo piliavietės pasigėrėjus Naujosios Vilnios panorama galima pasivaikščioti ilgesniuoju arba trumpesniuoju maršrutu. Trumpesniojo ilgis – 2,5 km, ilgesniojo – 3,5 km. Žiedinio maršruto takų danga – natūralaus grunto ir pievų takai.

Ribiskiu pazintinis takas
Ribiškių pažintinis takas

Ribiškių pažintinis takas

Ribiškių kraštovaizdžio draustinyje įrengti du pėsčiųjų maršrutai (6km ir 3km.), kuriais einant galima grožėtis ledynų suformuoju unikaliu reljefu. Takais ir takeliais vedantis žiedinis maršrutas prasideda Prie Minsko plento.

 

senuju kaimu takas
senujų kaimų takas

Senųjų kaimų takas

Verkių regioniniame parke įrengtas pažintinis takas, vedantis per senuosius kaimus – Naujuosius Verkius, Turniškes, Staviškes ir kitus. 10 kilometrų ilgio maršrute pakanka ir pažinties su kaimų istorijomis ir buvimo gamtoje. 

Silenu pazintinis takas
Šilėnų pažintinis takas

Šilėnų takas

Unikalus Šilėnų kaimas, stebuklingi šaltiniai, regykla, mitologiniai Neries akmenys ir Naujosios Rėvos piliakalnis yra pagrindiniai Šilėnų apylinkių maršruto lankytini objektai. 6 kilometrų ilgio žiedinės formos pažintiniame take teks eiti ir miško takais, ir keliais.

Misko turtu pazintinis takas
Miško turtų pažintinis takas

Miško turtų pažintinis takas

Netoli Jašiūnų įrengtas pažintinis takas supažindina su medžiais, krūmais ir kitais augalais, o šalia esančioje Parudaminio girininkijoje yra žvėrinčius.
Kilometro ilgio pažintinis takas yra žiedinės formos, tako danga – miško takai ir miško kelias.

Karmazinu pazintinis takas
Karmazinų pažintinis takas

Karmazinų pažintinis takas

Smagus Neries regioninio parko maršrutas, kuris prasideda prie Karmazinų pilkapynų ir eidamas Neries pakrante pasiekia Velniakampio skardį, nuo kurio atsiveria graži upės panorama. 6 kilometrų ilgio žiedinis maršrutas veda tiek natūralaus grunto takais, tiek miško keliais.

 

Dūkštos pažintinis takas
Dūkštos pažintinis takas

Dūkštos pažintinis takas

5 kilometrų ilgio pažintinis takas vingiuoja Dūkštos upelio pakrantėmis ir šlaitais. Daug įkalnių ir nuokalnių tenka įveikti einant žiediniu maršrutu, o užlipus ant apžvalgos bokštelio, stovinčio ant Ąžuolyno kalno tolumoje atsiveria netoliese tekančios Neries vingis.

Dūkštų ąžuolyno pažintinis takas
Dūkštų ąžuolyno pažintinis takas

Dūkštų ąžuolyno pažintinis takas

Greta Dūkštų yra didžiausias Lietuvoje ąžuolynas, o po jį pasivaikščioti galima įrengtu pažintiniu taku. 2 kilometrų ilgio pažintiniame take paklota medinių lentelių danga, todėl gali keliauti ir neįgalieji. Pažintinio tako maršrutas žiedinis.

Grabijolų pažintinis takas
Grabijolų pažintinis takas

Grabijolų pažintinis takas

Natūraliais miško takeliais vedantis pažintinis takas dar apibūdinamas kaip ekstremalus, nes tenka eiti net ir stačiais šlaitais. Maršrutas nėra žiedinis, todėl atgal teks grįžti tuo pačiu taku, o pakeliui teks pešokti Saldųjį upelį. Grabijolų kaime prasidedantis takas į abi puses tęsiasi 4 kilometrus.

Varnikų pažintinis takas
Varnikų pažintinis takas

Varnikų pažintinis takas

Šalia Trakų įrengtas Varnikų pažintinis takas, vingiuoja per pelkę ir supažindina su jos augmenija.  Žiedinės formos maršrute gausu medinių lentelių takų, o bendras tako ilgis – 4 kilometrai.