10 būdų pagreitinti Jūsų WordPress svetainę

Pirmiausia reikia išanalizuoti dabartinį Jūsų svetainės įkėlimo laiką. Atminkite, kad šis greitis kiekviename puslapyje gali skirtis, nes tai priklauso nuo įvairių veiksnių, kaip:

  • Konkretaus puslapio dydis;
  • Kiek užklausų jis sugeneruoja;
  • Ar jis yra “cache” ar ne;
  • Galiausiai, kokį turinį (statinį ar dinaminį) jis talpina.

Tinklalapio pagrindinis puslapis paprastai naudojamas kaip etalonas norint patikrinti įkėlimo laiką. Siekiant patikrinti svetainės greitį, žiniatinklyje plačiai naudojami šie trys įrankiai:

Gerai, atėjo laikas pradėti kalbėti apie verslą! Štai 10 būdų, kaip paspartinti „WordPress“:

1. Pasirinkite geresnį Hostingo paslaugų teikėją.

Pagrindinis veiksnys, darantis įtaką svetainės greičiui, yra jūsų „WordPress“ svetainės priegloba (hostingas). Gali atrodyti gera idėja laikyti savo naują svetainę pas bendrosios paskirties hostingo paslaugų teikėją, kuris siūlo „neribotą“ pralaidumą, erdvę, el. laiškus, domenus ir dar daugiau. Tačiau esmė, kurią mes dažniausiai praleidžiame dėl šio pasiūlymo, yra ta, kad bendrom paslaugom pritaikyti hostingo tiekėjai negali užtikrinti, kad Jūsų svetainė bus greitai pasiekiama piko valandomis, o dauguma net negali užtikrinti 99 procentų svetainės pasiekiamumo per mėnesį.

Bendrasis prieglobos (hostingo) veikimas paprastai yra prastesnis, nes jūs naudojatės ta pačia serverio erdve su daugybe kitų svetainių ir nėra žinoma, kiek išteklių naudoja kiti. Be to, jūs tiksliai nežinote, kaip gerai optimizuoti serveriai.

Laimei, interneto prieglobos pramonė pažengė į priekį su technologijomis, o laikui bėgant debesų prieglobos paslaugų teikėjų kainos sumažėjo. Šiuo metu galite įsigyti specialius debesies serverius iš „SiteGround“, „DigitalOcean“, „Amazon Web Services“ ir net „Google Compute Engine“ už tikrai gerą kainą. Tačiau šių serverių nustatymas gali būti nelengva užduotis, nes jums reikia nustatyti serverius nuo nulio.

2. Naudokite neapkraunančią „WordPress“ temą.

„WordPress“ temos su daugybe dinamiškų elementų, slankikliais, valdikliais, socialinėmis piktogramomis ir daugeliu kitų blizgančių elementų yra nepaprastai patrauklios akiai. Tačiau atminkite tai: jei juose yra per daug elementų ir didelis puslapių dydis, jie tikrai apkraus Jūsų svetainės serverį.

Geriausias variantas yra lengvų temų naudojimas. Vienas iš sprendimų yra pasirinkti vieną iš numatytųjų „WordPress“ temų. Kitas dalykas yra išbandyti kažką panašaus į „Neve“, padarytą tų pačių vaikinų iš „CodeinWP“.

3. Sumažinkite JS ir CSS failus.

Jei paleisite savo svetainę naudodami „Google PageSpeed Insights“ įrankį, jums tikriausiai bus pranešta apie CSS ir JS failų dydžio sumažinimą. Tai reiškia, kad sumažinę CSS ir JS kreipimosi skaičių ir tų failų dydį, galite pagerinti svetainės greitį.

Be to, jei žinote apie „WordPress“ temas, galite išstudijuoti „Google“ pateiktus vadovus ir atlikti taisymą rankiniu būdu. Jei ne, tada yra papildinių (plugins), kurie padės jums pasiekti šį tikslą; populiariausias yra „Autoptimize“, kuris gali padėti optimizuoti jūsų „WordPress“ svetainės CSS, JS ir net HTML.

4. Sumažinkite paveiksliukų dydį.

Paveiksliukai ir kiti media failai yra pagrindiniai tinklalapio dydžio didinimo veiksniai. Labai dažnai paveiksliukai nėra tinkamai suspausti (suzipuoti) dėl to užima kelis kartus daugiau vietos.

Geriausias variantas sumažinti paveiksliukų dydį yra naudoti tam pritaikytus papildinius (plugins). Jei naudojate „Autoptimize“ čia geriausiai tiks „ShortPixel Image Optimizer“. Su juo keliais paspaudimais galite optimizuoti visus savo svetainės paveiksliukus.

5. Naudokite CDN.

Žmonės, kurie lankosi jūsų svetainėje, priklauso įvairioms pasaulio vietovėms, ir nereikia nė sakyti, kad svetainės įkėlimo greitis skirsis, jei lankytojai yra toli nuo jūsų svetainės talpinimo vietos. Yra daugybė CDN („Content Delivery Networks“), kurie padeda išlaikyti kuo mažesnį svetainės įkėlimo greitį lankytojams iš įvairių šalių. CDN saugo jūsų svetainės kopiją įvairiuose duomenų centruose, esančiuose skirtingose vietose. Pagrindinė CDN funkcija yra aptarnauti tinklalapį lankytojui iš artimiausios įmanomos vietos. „Cloudflare“ ir „MaxCDN“ yra vienos populiariausių CDN paslaugų.

6. Įjunkite GZIP glaudinimą.

Glaudinant failus vietiniame kompiuteryje, galima sutaupyti daug vietos diske. Panašiai žiniatinkliui galime naudoti GZIP glaudinimą. Šis manevras žymiai sumažins pralaidumo naudojimą ir laiką, kurio reikia norint patekti į jūsų svetainę. GZIP suglaudina įvairius failus, kad kaskart, kai lankytojas bandytų pasiekti jūsų svetainę; jų naršyklė pirmiausia turės išpakuoti svetainę. Šis procesas žymiai sumažina pralaidumo naudojimą.

Galite naudoti įskiepį, pvz., „PageSpeed Ninja“, kuris įgalina GZIP glaudinimą.

7. Išvalykite „WordPress“ duomenų bazę.

Ištrynus nepageidaujamus duomenis iš duomenų bazės, jų dydis bus minimalus, taip pat padės sumažinti atsarginių kopijų dydį. Taip pat būtina ištrinti nereikalngus komentarus, netikrus vartotojus, senus jūsų turinio juodraščius ir galbūt net nepageidaujamus papildinius bei temas. Visa tai sumažins jūsų duomenų bazių ir žiniatinklio failų dydį ir taip pagreitins „WordPress“ svetainę.

8. Išjunkite arba pašalinkite papildinius.

Laikydami nepageidaujamus įskiepius „WordPress“ svetainėje, savo žiniatinklio failuose pridėsite nepaprastai daug šiukšlių. Be to, tai taip pat padidins jūsų atsarginės kopijos dydį ir sukurs didžiulę apkrovą jūsų serverio ištekliams. Geriau atsikratyti papildinių, kurių nenaudojate, taip pat ieškoti alternatyvių būdų, kaip naudoti trečiųjų šalių paslaugas automatizuojant ar planuojant užduotis (pvz., Bendrinti naujausius įrašus socialiniuose tinkluose).

IFTTT arba „Zapier“ yra dvi žiniatinklio paslaugos, kurios padeda automatizuoti tokias užduotis ir sumažina jūsų svetainės ir serverio išteklių naštą.

9. Išorinio kodo reikia kuo mažiau.

Išorininio kodo (scripts) naudojimas jūsų tinklalapiuose prideda didelę duomenų dalį prie viso jūsų įkėlimo laiko. Taigi geriausia naudoti nedaug tokių script’ų, įskaitant tik pagrindinius dalykus, tokius kaip stebėjimo įrankiai (pvz., „Google Analytics“) arba komentavimo sistemos (pvz., „Disqus“).

10. Išjunkite „pingbacks“ ir „trackbacks“.

„Pingbacks“ ir „trackbacks“ yra du pagrindiniai „WordPress“ komponentai, kurie įspėja jus, kai tik jūsų tinklaraštis ar puslapis gauna nuorodą. Tai gali pasirodyti naudinga, bet jūs taip pat galite tai stebėti per „Google Webmaster Tools“ ir kitas paslaugas.

Jei palaikysite „pingbacks“ ir „trackbacks“ veiksmus, jūsų serverio ištekliai gali išaugti. Taip yra todėl, kad kai kas nors bando susieti su jūsų svetaine, ji generuoja užklausas iš „WordPress“ pirmyn ir atgal.

Visa tai galite išjungti WP-Admin → Nustatymai → Diskusija. Tiesiog atžymėkite parinktį „Leisti nuorodų pranešimus iš kitų tinklaraščių („pingbacks“ ir „trackbacks“). Tai padės dar labiau pagreitinti „WordPress“.

 

Mūsų partneriai: