Kompanija Microsoft

Microsoft Corporation kuria, licencijuoja ir palaiko programinę įrangą, paslaugas, įrenginius ir sprendimus visame pasaulyje. Jo produktyvumo ir verslo procesų segmente siūlomi „Office“, „Exchange“, „SharePoint“, „Microsoft Teams“, „Office 365 Security and Compliance“ ir „Skype“ verslui, taip pat susijusios klientų prieigos licencijos (CAL); „Skype“, „Outlook.com“, „OneDrive“ ir „LinkedIn“; ir „Dynamics 365“, debesų ir vietinių verslo sprendimų rinkinys organizacijoms ir įmonių padaliniams.

„Intelligent Cloud“ segmentas licencijuoja SQL, „Windows“ serverius, „Visual Studio“, „System Center“ ir susijusias KPL;

GitHub teikianti bendradarbiavimo platformą ir kodų prieglobos paslaugą kūrėjams; ir debesų platforma Azure.

Įmonė taip pat siūlo palaikymo paslaugas ir Microsoft konsultavimo paslaugas, padedančias klientams kurti, diegti ir valdyti Microsoft serverių ir darbalaukio sprendimus; mokymas ir sertifikavimas apie Microsoft produktus.

Microsoft asmeniškesnių kompiuterių segmentas suteikia Windows originalios įrangos gamintojo (OEM) licencijavimą ir kitus neapibrėžtus „Windows“ operacinės sistemos licencijas; „Windows Commercial“, pvz., „Windows“ operacinės sistemos bendrojo licencijavimo, „Windows“ debesies paslaugų ir kitų „Windows“ komercinių pasiūlymų; patentų licencijavimas; Windows daiktų internetas; ir MSN reklama.

Įmonė taip pat siūlo „Surface“, kompiuterių priedus, asmeninius kompiuterius, planšetinius kompiuterius, žaidimų ir pramogų pultus bei kitus įrenginius; Žaidimai, įskaitant Xbox aparatinę įrangą, ir Xbox turinys bei paslaugos; vaizdo žaidimai ir trečiųjų šalių vaizdo žaidimų honorarai; ir paiešką, įskaitant Bing ir Microsoft reklamą.

Įmonė parduoda savo gaminius per OEM, platintojus ir perpardavėjus; ir tiesiogiai per skaitmenines prekyvietes, internetines parduotuves ir mažmeninės prekybos parduotuves. Ji bendradarbiauja su „Dynatrace, Inc.“, „Morgan Stanley“, „Micro Focus“, „WPP plc“, „ACI Worldwide, Inc.“ ir „iCIMS, Inc.“, taip pat strateginiais santykiais su „Avaya Holdings Corp.“.

„Microsoft Corporation“ buvo įkurta 1975 m. Redmonde, Vašingtone.

Įmonės akcijomis prekiauja NASDAQ: MSFT

2003 metais „Microsoft“ įsteigė savo atstovybę Lietuvoje – UAB „Microsoft Lietuva“. Pagrindinės jos veiklos kryptys – programinės įrangos platinimo organizavimas ir IT paslaugų teikimas.