Kompanija Apple

Apple Inc. visame pasaulyje kuria, gamina ir parduoda išmaniuosius telefonus, asmeninius kompiuterius, planšetinius kompiuterius, nešiojamus įrenginius ir priedus. Taip pat parduoda įvairias susijusias paslaugas. Be to, bendrovė siūlo iPhone – išmaniųjų telefonų liniją; „Mac“ – asmeninių kompiuterių linija; iPad, universalių planšetinių kompiuterių linija; „AirPods Max“ belaidės ausinės; ir nešiojamieji prietaisai, namai ir priedai, įskaitant „AirPod“, „Apple TV“, „Apple Watch“, „Beats“ produktus, „HomePod“ ir „iPod touch“.

Apple kompanija teikia AppleCare palaikymo paslaugas; Debesijos paslaugų parduotuvės paslaugos; ir valdo įvairias platformas, įskaitant „App Store“, leidžiančią klientams atrasti ir atsisiųsti programas bei skaitmeninį turinį, pvz., knygas, muziką, vaizdo įrašus, žaidimus ir internetines transliacijas.

Apple įmonė siūlo įvairias paslaugas, tokias kaip Apple Arcade, žaidimų prenumeratos paslauga; „Apple Music“, kuri vartotojams siūlo kuruojamą klausymosi patirtį su užsakomomis radijo stotimis;

„Apple News+“ – naujienų ir žurnalų prenumeratos paslauga;

Apple TV+, siūlantis išskirtinį originalų turinį;

„Apple Card“, bendro prekės ženklo kredito kortelė; ir Apple Pay, mokėjimo negrynaisiais pinigais paslauga, taip pat licencijuoja savo intelektinę nuosavybę.

Įmonė aptarnauja vartotojus, smulkų ir vidutinį verslą; ir švietimo, įmonių ir vyriausybės rinkos. Jis platina trečiųjų šalių programas savo produktams per „App Store“. Bendrovė taip pat parduoda savo produktus per mažmeninę prekybą ir internetines parduotuves bei tiesioginio pardavimo padalinius; ir trečiųjų šalių korinio ryšio tinklo operatoriai, didmenininkai, mažmenininkai ir perpardavėjai.

„Apple Inc.“ buvo įkurta 1977 m., jos būstinė yra Cupertino mieste, Kalifornijoje.

Įmonės akcijomis prekiauja NASDAQ: AAPL

 

Įdomūs faktai apie Apple kompaniją

– „Apple Inc.“ yra viena iš pasaulio lyderių technologijų pramonėje, žinoma savo inovatyviomis produktų linijomis ir stipriu prekės ženklu.

– Įmonę įkūrė Steve’as Jobsas, Steve’as Wozniakas ir Ronaldas Wayne’as 1976 m. kalifornijos garaže. Pradinis verslo tikslas buvo sukurti ir parduoti asmeninius kompiuterius.

– „Apple“ pavadinimas buvo pasirinktas dėl Jobs’o pomėgio obuoliams ir jų asociacijų su išsilaisvinimu, žiniomis ir žinių perspektyva.

– Nors „Apple“ pradėjo savo kelionę su Apple I ir Apple II kompiuteriais, įmonė išgarsėjo su įvairiais produktų linijos įdiegimais, tokiomis kaip „Macintosh“ kompiuteriai, „iPod“, „iPhone“, „iPad“ ir „Apple Watch“.

– „iTunes“, paleistas 2001 m., tapo revoliuciniu produktu, suteikiančiu galimybę legaliai atsisiųsti muziką už mokestį, taip pakeičiant tradicinę muzikos pramonę.

– „Apple“ taip pat yra žinoma dėl savo ekosistemos, kurioje integruojami įvairūs įrenginiai ir paslaugos, leidžiantys vartotojams lengvai sinchronizuoti ir naudoti savo įrenginius.

– Įmonė taip pat turi plačią programų parduotuvę, žinomą kaip „App Store“, kur vartotojai gali parsisiųsti milijonus programų savo įrenginiams.

– „Apple“ inovacijų sritis neapsiriboja tik technologijomis. Įmonė taip pat siekia mažinti savo ekologinį pėdsaką ir skatinti tvarumą, naudodama atsinaujinančią energiją ir mažindama atliekų kiekį.

– „Apple“ taip pat aktyviai investuoja į mokslinius tyrimus ir vystymą, siekdama kurti naujoves, kurios pakeistų būdą, kaip mes naudojame technologijas.

– Įmonė yra vienas iš didžiausių pasaulyje technologijų gamintojų ir turi milijardus vartotojų visame pasaulyje, o jos įtaka technologijų srityje ir vartotojų kultūroje yra didžiulė.