Kompanija Amazon

Amazon.com užsiima mažmenine plataus vartojimo prekių ir abonementų prekyba Šiaurės Amerikoje ir tarptautiniu mastu. Bendrovė veikia per tris segmentus: Šiaurės Amerika, Tarptautinė ir Amazon Web Services (AWS). Ji parduoda prekes ir turinį, įsigytą perparduoti iš trečiųjų šalių pardavėjų per fizines ir internetines parduotuves.

Įmonė taip pat gamina ir parduoda elektroninius prietaisus, įskaitant Kindle, Fire planšetinius kompiuterius, Fire TV, Rings ir Echo bei kitus įrenginius; teikia „Kindle Direct Publishing“ – internetinę paslaugą, leidžiančią nepriklausomiems autoriams ir leidėjams pateikti savo knygas Kindle parduotuvėje; ir kuria bei gamina žiniasklaidos turinį.

Be to, ji siūlo programas, kurios leidžia pardavėjams parduoti savo produktus savo svetainėse ir parduotuvėse; ir programos, leidžiančios autoriams, muzikantams, filmų kūrėjams, „Twitch“ transliuotojams, įgūdžių ir programų kūrėjams ir kitiems asmenims skelbti ir parduoti turinį.

Be to, įmonė teikia skaičiavimo, saugojimo, duomenų bazių, analizės, mašininio mokymosi ir kitas paslaugas, taip pat vykdymo, reklamos, leidybos ir skaitmeninio turinio prenumeratas.

Be to, ji siūlo „Amazon Prime“ – narystės programą, kuri suteikia nemokamą įvairių prekių pristatymą; prieiga prie filmų ir serialų transliacijos; ir kitas paslaugas.

Įmonė aptarnauja vartotojus, pardavėjus, kūrėjus, įmones ir turinio kūrėjus. Amazon.com, Inc. buvo įkurta 1994 m., jos būstinė yra Sietle, Vašingtone.

Įmonės akcijomis prekiauja NASDAQ: AMZN