Kompanija Amazon

Amazon kompanija užsiima mažmenine plataus vartojimo prekių ir abonementų prekyba Šiaurės Amerikoje ir tarptautiniu mastu. Bendrovė veikia per tris segmentus: Šiaurės Amerika, Tarptautinė ir Amazon Web Services (AWS). Ji parduoda prekes ir turinį, įsigytą perparduoti iš trečiųjų šalių pardavėjų per fizines ir internetines parduotuves.

Įmonė taip pat gamina ir parduoda elektroninius prietaisus, įskaitant Kindle, Fire planšetinius kompiuterius, Fire TV, Rings ir Echo bei kitus įrenginius; teikia „Kindle Direct Publishing“ – internetinę paslaugą, leidžiančią nepriklausomiems autoriams ir leidėjams pateikti savo knygas Kindle parduotuvėje; ir kuria bei gamina žiniasklaidos turinį.

Amazon siūlo programas, kurios leidžia pardavėjams parduoti savo produktus savo svetainėse ir parduotuvėse; ir programos, leidžiančios autoriams, muzikantams, filmų kūrėjams, „Twitch“ transliuotojams, įgūdžių ir programų kūrėjams ir kitiems asmenims skelbti ir parduoti turinį.

Įmonė teikia skaičiavimo, saugojimo, duomenų bazių, analizės, mašininio mokymosi ir kitas paslaugas, taip pat vykdymo, reklamos, leidybos ir skaitmeninio turinio prenumeratas.

Amazon siūlo „Amazon Prime“ – narystės programą, kuri suteikia nemokamą įvairių prekių pristatymą; prieiga prie filmų ir serialų transliacijos; ir kitas paslaugas.

Įmonė aptarnauja vartotojus, pardavėjus, kūrėjus, įmones ir turinio kūrėjus. Amazon.com, Inc. buvo įkurta 1994 m., jos būstinė yra Sietle, Vašingtone.

Įmonės akcijomis prekiauja NASDAQ: AMZN

 

Įdomūs faktai apie Amazon kompaniją

– „Amazon“ yra didžiausias internetinis pardavėjas pasaulyje, lenkiantis gigantus, tokius kaip „Walmart“ ir „Alibaba“. Įmonė siūlo platų produktų asortimentą, pradedant buitine technika ir baigiant elektronika bei mada.

– „Amazon“ įkūrė Jeffas Bezosas 1994 m. liepos mėn., pradėjęs nuo besiplečiančios internetinės knygyno verslo idėjos. Bezosas sugebėjo iš karto įžvelgti internetinės prekybos potencialą ir sukurti įmonę, kuri taptų interneto pardavimų lydere.

– Pavadinimas „Amazon“ pasirinktas neatsitiktinai. Bezosas jį pasirinko dėl didžiausios pasaulyje upės, kuri atspindi jo siekį padaryti „Amazon“ lyderiu savo srityje.

– „Amazon“ neapsiribojo vien internetiniu knygynu. Įmonė plėtė savo veiklą ir pradėjo prekiauti įvairiais produktais, nuo maisto prekių iki elektronikos ir paslaugų.

– „Amazon Prime“ – tai prenumeratos paslauga, kurią pradėjo teikti 2005 m. Ji suteikia klientams nemokamą dviejų dienų pristatymą patikimais produktais, taip pat prieigą prie filmų, televizijos laidų, muzikos ir kitų paslaugų.

– „Amazon“ ne vien prekiauja, bet ir įsigyja kitas sėkmingas įmones, siekdamas plėsti savo veiklą. Kai kurie pastebimi įsigijimai apima „Zappos“, „Twitch“, „Whole Foods Market“ ir „Ring“.

– Įmonė taip pat išsiskiria technologinėmis inovacijomis. „Amazon Go“ parduotuvės be kasos yra vienas iš pavyzdžių, kur klientai gali paimti prekes ir išeiti, neinant per įprastą kasos procesą.

– „Amazon Web Services“ (AWS) yra viena iš didžiausių ir plačiausiai naudojamų debesų kompiuterijos platformų pasaulyje. Jos paslaugos yra esminis „Amazon“ pajamų šaltinis.

– „Amazon Studios“ kuria originalų turinį, įskaitant televizijos laidas ir filmus. Kai kurie iš jų, tokių kaip „The Marvelous Mrs. Maisel“ ir „The Boys“, sulaukė kritikų ir auditorijos pripažinimo.

– „Amazon“ yra vienas didžiausių pasaulio darbdavių su plačiai išsidėsčiusiais prekių pakuotės centrais, technologijų centrais ir korporaciniais biurais, prisidedant prie vietinių ekonomikų plėtros.